MyAstro
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

My Astro - vpogled v mojo osebnost

Go down

My Astro - vpogled v mojo osebnost Empty My Astro - vpogled v mojo osebnost

Objavlja  Admin Pet Dec 26, 2008 6:47 pm

V tem topicu bom razkrila mojo malenkost, in sicer prilepila bom svojo astrološko karto in jo malce pokomentirala. Pri učenju astrologije je pomembno, da se učimo na nam poznanih ljudeh, saj le tako lahko usvojimo znanje in ga "sprejmemo za svojega".

***

Torej queen

Moja malenkost

***

Že na prvi pogled opazna "posebnost" - skoncentriranost planetov predvsem na enem delu karte. Predvsem je polna 9. hiša, v kateri se nahaja stelij 4 planetov: Sonce, Merkur, Jupiter in Saturn.
9. hiša predstavlja neko višje učenje, torej predvsem stvari, ki jih ne pridobivamo ravno v šolskih klopeh, ampak bolj posebne stvari. Verjetno sem spada moje zanimanje za duhovnost, filozofijo, višja znanja, ezoteriko, navsezadnje tudi za tole, kar počnem sedaj (poleg tega, da se Luna nahaja v 8. hiši). Vedno in povsod iščem resnice, ideale, vrednote,...Ne smem pa pozabiti omeniti, da je 9 hiša tudi hiša potovanj - neznansko rada namreč potujem, predvsem v oddaljene, mistične kraje. Pri tem me predvsem vodi želja po spoznavanju oddaljenih kultur, jezikov, na potovanjih iščem znanje in modrost, ki je v nasprotnem primeru ne bi nikoli dobila. Boga iščem povsod in vedno, vendar ta moj Bog nima imena in oblike, enostavno je...

Naslednja stvar, ki pade v oči, je znova stelij v devici. To torej pomeni, da prevladujejo značilnosti device; v njej se namreč nahajajo planeti Sonce, Luna, Merkur, Jupiter in Saturn, torej kar 5 planetov izmed glavnih 12.

Prav tako pomembna stvar je ASCENDENT. Kaj drugega - sem ponosna Strelka in pika. Nemirna, nepredvidljiva, včasih tudi nepremišljena, vendar pa vedra in vesela, s smislom za humor. Polna optimizma in pridiganja v smislu "saj bo...". Zame, kot strelko, meje ne obstajajo, oziroma so mi samo odveč. Ne maram biti omejevana in že kot otrok nisem prenesla stavka "kaj bodo pa drugi rekli" (čeprav me opozicija Descendenta in Neptuna zanaša tudi v smer in zanimanje, kakšno mnenje imajo o meni drugi,... Ampak o tem kdaj drugič Very Happy ). Tudi tukaj do izraza pride ekspanzivnost - tudi v smislu potovanj, predvsem pa vsako širjenje meja, kakopak - vladar Strelca je Jupiter...

Venera... Hmm, v levu, kako pa... To pomeni, da imam rada vse kar je lepo. Ampak ne lepo v enostavnem smislu, temveč lepo v najizvirnejšem smislu lepote. Estetska lepota. Mogoče že taka, ki meji na snobizem. Galerije, umetnost, muzeji, glasba,... Vse to je venera v Levu. Draga darila? Da, tudi, ampak ne, da jih pričakujem, ampak jih rada dajem. Prav tako smo Venere v Levu tudi tiste Venere, ki pogosto same plačamo večerjo in smo "najbolj emancipirane"...

Kot sem prava Venera, sem tudi pravi Mars. V škorpijonu in 10. hiši. Vse - do konca ali nič. Cilje želim za vsako ceno, le redko odstopam. Pogoste so žrtve. to kaže tudi na izrazito strast, ki se včasih spremeni že celo v agresijo in napadalnost.

Neptun, moj Neptun. Kako te imam rada... Zakaj? Ker tvori konjukcijo z mojim Ascendentom in si zaradi tega zasluži vso ljubezen (malo prilizovanja pač ne škodi... Konec koncev je eden odločilnih planetov v moji karti). Tale planetak prinaša vse transcendence, vse kar je mistično, skrito... In to vpliva tudi kako zelo na mojo osebnost. Številne utvare, številne iluzije... Včasih rečem HVALA tisti močni devici, ki me drži na zemlji in ne pusti, da me helij v Neptunu ne odnese stran.
Po drugi strani pa - tudi sanje morajo biti.. Drugače je svet pust in prazen.

Kaj še... Saturn... Ja, ata Saturn. Veliki učitelj, eden najmočnejših in najpomembnejših planetov. Prav gotovo tisti, ki nas največ nauči. Pri meni v devici v 9. hiši. Spremembe vrednot, vse teži k novim in novim resnicam, k novim in novim znanjem. Seveda pa Saturn ne da ničesar, brez da nekaj tudi vzame... Ja, trenutno se nahajam tudi v Saturnovem povratku in odštevam dneve do 1.1.2009, ko bo Saturn na nebu spremenil svojo smer in bo postal retrograden. Tak bo ostal 5 mesecev in bo naredil znova aspekt z Jupitrom in Merkurjem, prišel bo celo preko Sonca in nato bo vajo ponovil po 5 mesecih, znova naredil konjukcije z vsemi naštetimi planeti in na koncu še s samim seboj. Potem na "adijo" za naslednjih 28 let... Jah, ko bi le bilo tako enostavno...

Admin
Admin
Admin

Število prispevkov : 175
Age : 43
Kraj : Pod zvezdami
Registration date : 26/12/2008

https://myastro.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu